Методи нанесення зовнішніх штукатурок агрегатом

Одним зі способів оздоблення вже утеплених стін є покриття їх готовою штукатурною масою. Однак замість того, щоб робити це вручну, можна скористатись агрегатом – роботи завершаться принаймні вдвічі швидше. Яка зараз технологія робіт? І що потрібно пам'ятати?

У тому, що нанесення зовнішніх штукатурок агрегатом – це надзвичайно ефективний спосіб, нікого не потрібно переконувати: втрати матеріалу зводяться до мінімуму, а економія в підсумку дуже відчутна. Продуктивність роботи також вища, що особливо важливо, коли нам дорогий час – увесь будинок можна обробити лише за кілька днів.

Зовнішні штукатурки випускають у двох версіях: для машинного нанесення за допомогою спеціальних штукатурних агрегатів та ручного нанесення. Остання зараз набагато популярніша.

Машинне штукатурення – що варто знати?

  1. Штукатурку наносять згори донизу, оскільки в такий спосіб її можна розпилити рівно й акуратно – хай там як здається, ця робота вимагає і майстерності, і дисциплінованості. Вважається, що досвідчена команда з 3-4 осіб протягом одного дня може нанести близько 100-140 м² штукатурки. Це вдвічі більше, ніж при нанесенні вручну.
  2. Готову масу потрібно розпилювати з відстані близько 25 см від стіни. Пістолет слід вести рівномірно, перпендикулярно і відразу по всьому фрагменту стіни, який розглядають як окрему частину фасаду.
  3. Залежно від ефекту, який хочемо отримати, потрібно вибрати відповідну форсунку. Для штукатурки завтовшки 1,5 мм підійде форсунка №2 (5,5 мм), для штукатурки завтовшки 2 мм – форсунка №3 (6,5 мм), для штукатурки завтовшки 2,5 мм і 3 мм – форсунка №4 (7 мм). Рекомендований тиск на агрегаті становить близько 4 ат.
  4. Якщо хочемо уникнути відмінностей у відтінку й структурі або істотно обмежити їхню кількість, перерви в роботі слід спланувати так, щоб вони припадали на час нанесення штукатурки на кути, злами будівлі або на стики кольорів – якщо зупинилися на такому рішенні (на вибір пропонують широку колірну палітру).
  5. Найкраще, коли зовнішню штукатурку наносить кваліфікована команда, яка має професійне обладнання. Варто розпитати про неї знайомих, продавців у магазині чи будівельному супермаркеті, а в ідеалі – ознайомитися з уже реалізованими проектами.

Зовнішні штукатурки зазвичай наносять за температури від +5 до +25°С.

Галерея: