Живи яскраво! Найцікавіші кольорові квартали світу

Від нових житлових комплексів до міських нетрів – кольорові квартали, які відразу стають принадою для туристів, можна побачити в різних куточках світу. Де саме їх шукати?

Навіть модерністська архітектура може бути казково різнобарвною (хоча й не тільки вона). Це доводять найцікавіші кольорові квартали по всьому світу.

Аргентина

Багато будинків у районі Ла Бока (Буенос-Айрес) виготовлено з металопрофілю. Однак найважливіший тут не матеріал, а використання незвичайно яскравих кольорів, вибраних довільно. Звідки такі барвисті конструкції у старому портовому районі? На стіни осель у Ла Бока пішла різнокольорова фарба, яка залишилася після фарбування кораблів – от і вся таємниця.

Бразилія

Складно повірити, але кольорові квартали Санта-Марії (Ріо-де-Жанейро) ще сім років тому були справжнісінькими нетрями, де мешкали найбідніші верстви населення. 2010 року голландські художники Хаас і Хан вирішили перефарбувати їх. Отож нині на одному будинку можна побачити асиметрично закручені смуги – хоча кожна з них має той самий яскравий колір (наприклад, зелений), але відтінки відрізняються.

Німеччина

Житловий комплекс Britz (Берлін), який спроектували Бруно Таут і Франц Хілінгер, міниться всіма барвами веселки. Це яскраві й соковиті кольори, переважно синій, жовтий і червоний; останній навіть отримав власну назву – «берлінський червоний». Якщо уважно придивитися, то кольори фасаду мають передусім підкреслювати певні архітектурні елементи, а саме: дахи, лоджії, сходові клітки.

Цікаво відзначити, що 2008 року великий житловий комплекс Britz (разом з п'ятьма іншими модерністськими житловими комплексами Берліна) було включено до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Португалія

Комплекс односімейних будинків Costa Nova – це колишні рибальські склади, пофарбовані вузькими, вертикальними кольоровими смугами: червоними, синіми, жовтими, зеленими... (Трапляються також, але рідко, будинки в горизонтальну смужку). Важливо, що кожен із них має унікальний, закріплений виключно за ним колір. Тож не дивно, що ці оригінально розфарбовані котеджі навіть отримали власну назву – «palheiros».

Туреччина

Калейдоскоп кольорів – ось так найкоротше можна описати Балат, старий єврейський район Стамбула. Старовинні османські будинки пофарбовано в яскраві й насичені кольори: від червоних і зелених до синіх і канарково-жовтих. А оскільки більшість зовнішніх стін є спільними, то контрастні кольори зазвичай чергуються – такий було прийнято принцип.

Галерея: