Кольорові італійські містечка – архітектура Чінкве-Терре, Бурано, Позітано й Портофіно

В Італії, безперечно, мало кольорових містечок. Зате ті, що є, – справжнісінька дивовижа. Ось найкрасивіші різнобарвні міста в цій частині світу.

Чінкве-Терре (П’ять земель)

Ще 1997 року цю частину Лігурійської Рив’єри було включено до списку Всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. І це зрозуміло, адже споруджені на стрімких скелях будинки-башти найбільше нагадують стоси кольорових скриньок: від жовтих до червоних, рожевих і навіть синіх. Раніше вони служили і для житла, і для охорони, тож не дивно, що вулички ледь-ледь утискаються між будівлями.

Бурано

Невеликий рибальський острів, розташований усього за 9 кілометрів від Венеції, найчастіше називають «перлиною Венеційської лагуни». Про нього заговорили головно тоді, коли одному з жителів спало на думку перефарбувати фасад будинку. Він і раніше був яскравий, щоб, як у давні часи, мешканці могли легше знайти свою домівку серед ранкового туману. Проте, щоб використати певний колір фарби, довелося звернутися по дозвіл до місцевої влади, оскільки кольори не повинні повторятися.

Позітано

Також з 1997 року включене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, хоча ще в першій половині ХХ століття було невеликим рибальським селищем. Нині на крутих схилах розкинулося місто, яке вражає передусім своєю тісною історичною забудовою та фантастично кольоровими фасадами. У Позітано взагалі немає сірих будинків. Його чарівність високо оцінили представники кіноіндустрії: сюди приїздять численні знімальні групи, найчастіше з Голлівуду.

Портофіно

Це мрійливе містечко, повне кількаповерхових котеджів і палаців у кольорах кориці, ванілі й шафрану, зведено на скелях, оточених морем. Тут використано кожен клаптик землі, адже будинки втиснуто між горами та бірюзовими водами. Деякі вулички настільки вузькі, що ними можна пересуватися лише пішки. Не дивно, що Портофіно разом із Сорренто (де також можна побачити цілі ряди кольорових будинків), є одним з ексклюзивних малих курортів Італії. «Неначе старовинне містечко з листівки», – так нерідко кажуть про нього.

Галерея: