5 ідей для оригінального оздоблення фасаду

Візитна картка будинку

Зовнішній вигляд будинку є доповненням його інтер'єру. Характер оздоблення фасаду (використані матеріали, колір, застосовані технології) має бути адаптований до навколишнього середовища, гармоніювати з сусідніми будинками, одночасно підкреслюючи смак і стиль мешканців.

Ідеї для фасадів

Оздоблення фасаду виконує дуже важливу роль як у будинках традиційного зразка, так і в сучасних та мінімалістських.

Архітектори у своїх проектах усе частіше пропонують оригінальні фасади і неординарні матеріали для їхнього оздоблення. Сьогодні ми представляємо 5 найцікавіших пропозицій, які чудово доповнять будь-який проект будинку.

1. Фасадна фарба

Розглядаючи різні ідеї оформлення фасадів, варто спершу задуматися над кольором, а вибір доступних барв і відтінків дійсно широкий – марка FOVEO TECH пропонує аж 240 кольорів фасадних фарб. Вони ідеально підходять як для оздоблення стін новозведеного будинку, так і для того, щоб «освіжити» наявний фасад. Обираючи колір фасаду, варто враховувати забарвлення даху або віконниць та відштовхуватися від колористики навколишнього середовища. Щоразу частіше вибір падає на сміливі й виразні кольори. Дуже модними є двоколірні комбінації, які підкреслюють певні елементи фасаду чи відділяють окремі функціональні зони.

2. Мозаїчна штукатурка 

Надзвичайно ефектним оздобленням фасаду є мозаїчна штукатурка, яку з огляду на її структуру часто називають камінцевою. Мозаїчні штукатурки належать до групи декоративних штукатурок, які в ефектний спосіб підкреслюють деталі фасаду, наприклад цоколі будинків або поверхні навколо дверних і віконних відкосів. Залежно від бажаного результату, вибираємо дрібнозернисту або середньозернисту версію – обидві фактури однаково ефектні, а також доступні в широкій колірній гамі, що дозволяє вдало підібрати їх до кольору фасаду та інших декоративних елементів будинку. Перевагою мозаїчних штукатурок є еластичність і хороша адгезія.

3. Дерев'яні фасади

Глобальним трендом в архітектурі є повернення до натуральних рішень, ось чому деревина – один з найпопулярніших матеріалів для оздоблення фасадів.

Дерев'яні панелі є відмінним доповненням до штукатурки, прекрасно підкреслюють поділ конструкції. Поєднання натуральної деревини з бежевим або сірим кольором штукатурки створює відчуття тепла і близькості з природою. Дерев'яне облицювання чудово підходить для будинків з традиційною конструкцією. У сучасних, геометричних і мінімалістських будівлях можна застосувати, наприклад, ефектні ажурні решітки,які є не лише захисним, а й чудовим декоративним елементом. Приймаючи рішення про дерев'яний фасад, слід обов’язково подбати про засоби для захисту деревини.

4. Фасад з каменю

Фасад з каменю чудово вписується в сучасну ідею повернення до природи. Кам'яна плитка може покривати всю поверхню зовнішніх стін або ж окремі елементи фасаду – друге рішення однозначно є найбільш сучасним і стильним. Обираючи кам'яний фасад, варто робити ставку на доломіти, вапняки і пісковики. Додатковою перевагою є надзвичайна міцність фасадів, виконаних з каменю: за належного догляду вони фактично повністю стійкі до впливу несприятливих зовнішніх факторів.

5. Алюмінієві фасадні панелі

Серед оригінальних фасадів будинків варто відзначити сучасні алюмінієві фасадні панелі. Рішення, запозичене у споруд комерційного призначення, ідеально підходить для мінімалістських будинків з геометричними формами. Строгий алюміній чудово поєднується зі штукатурками теплих відтінків бежевого кольору або деревиною. Ідея фасаду, виконаного з алюмінієвих панелей, – це новаторське, сміливе і надзвичайно ефектне рішення.

Галерея: