Жовтий колір

Жовтий належить до так званої групи кольорів землі – різні його відтінки присутні в багатьох мінералах і матеріалах, як-от деревина, глина чи солома. Завдяки широкій доступності жовті пігменти використовували для фарбування ще з античних часів. Як колір стріхи, нового ґонту і дерев'яних балок, жовтий також тісно пов`язаний з кольорами традиційної архітектури в багатьох куточках світу.

Тож і нині завдяки тривалій традиції застосування і своєму позитивному впливу жовті відтінки дуже популярні як забарвлення фасадних штукатурок. Яскраві жовті тони, особливо близькі до оранжевого, можна комбінувати з іншими теплими кольорами, наприклад коричневим і бежевим, а також червоним та оливковим. Жовті відтінки, що тяжіють у бік зеленого, оптично більш «прохолодні», добре поєднуються й із зеленими кольорами, і з різними відтінками сірого.

Жовтий має найвищу власну яскравість з усієї палітри барв, тому він добре помітний на ландшафті, особливо при високій насиченості. Застосований на фасаді, зігріває, наближує, виходить на перший план й освітлює, але занадто насичений може дратувати, тому в чистому вигляді краще використовувати його на менших площинах. Жовтий створює взаємодоповнювальний контраст із синім. Поєднуючи ці два відтінки на фасаді, пам'ятайте, що це також сильний контраст колірних температур  – тепла/холодна.


Автор: Юстина Тарайко-Ковальська

Галерея: