Кольорова архітектура палаців і резиденцій Європи

Паласіо-да-Пена проголосили найкрасивішим палацом Європи. Журі конкурсу European Best Destination оцінило також інші казково-барвисті резиденції.

Наступне після Паласіо-да-Пена місце в рейтингу European Best Destination посів колоритний німецький замок Нойшванштайн. Але прикладів кольорової архітектури палаців і резиденцій не бракує і в інших країнах.

Паласіо-да-Пена, Португалія

Палац не тільки «побудовано так, що його можна бачити з кожного куточка прилеглого парку», ще й стіни споруди пофарбовано в сміливі кольори, серед яких є яскраво-жовтий і насичений червоний. Завдяки грі барв, а після реставрації вони знову ожили, резиденція в місті Сінтра під Лісабоном неначе перенеслася з країни мрій і фантазій. І справді, джерелом натхнення для неї були й арабські мінарети, і ренесансні куполи та готичні вежі.

Нойшванштайн, Німеччина

Цей замок представляти не потрібно – він з'являється в кожній заставці казок Волта Диснея. Історично це була резиденція короля Баварії Людвіга II Віттельсбаха, про яку точилося багато розмов і з інших причин. Хоча замок повністю білий, одна з його будівель, зі східного боку, відрізняється від інших яскравими кольорами. Зовнішній фасад облицьовано червоною цеглою, інтер'єр – вапняком жовтого відтінку. Чому? Це невідомо й донині.

Царське Село, Росія

Шедевр, що демонструє розкішний стиль російського бароко. Багато і пишно оздоблений 300-метровий фасад донині є свідченням золотого віку царської Росії. Палац, який здалеку нагадує ляльковий будиночок, завдячує надзвичайною легкістю насамперед грі насичених кольорів: синього, білого і матово-золотого (на скульптурах), а також численним вертикальним елементам (колони) та безперервному рядові вікон.

Ксьонж, Польща

Третій за величиною замок у Польщі (після фортеці в Мальборку і Королівського замку на Вавелі) виділяється насамперед рожевим фасадом. Чому саме цей колір? Це барокова частина будівлі, а таке забарвлення характерне для тієї епохи. Крім того, це забезпечує колористичну цілісність: декоративні елементи внутрішнього двору перед замком виготовлено з рожевого пісковику.

Замок Шенбрунн, Австрія

Внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цей замок ще під час будівництва мав символізувати неосяжність і культурну різноманітність Австро-Угорської імперії. Цікаво,, що барокового стилю він набув іще за часів правління Марії-Терезії, звідси і жовтий колір фасаду, який нібито був її улюбленим.

Галерея: