Дім за містом – оригінальна форма й органічна колористика будинків у стилі «сарай»

Одні в захваті від простоти, інші – від гармонійних пропорцій. Усе більше поляків вибирають будинок за містом, а наймоднішим вважають будинок-сарай.

Насамперед будинок-сарай  вирізняють оригінальна форма й органічна колористика. А все тому, що він, по-перше, має нагадувати будівлю, перенесену зі старовинного села в сучасність, по-друге, якнайкраще вписуватися в навколишню забудову.

Оригінальна форма

Проста, виразна і строга конструкція. Одноповерхова, поставлена близько до землі, з двосхилим дахом. Іншими словами: компактна форма і прості лінії. Але неодмінними елементами будинку-сараю є величезні ворота – після реставрації оригінальна прикраса оселі – і відсутність будь-яких сходів (якщо це можливо).

Усе це робить будинок невеликим за розміром зовні, зате всередині він вражає обсягом вільного простору – завдяки високій стелі.

Органічна колористика

Домінують натуральні кольори, які випливають з типу використаних матеріалів: найчастіше це цегла, навіть вживана, або бетон. Важливо, що зовнішні стіни зазвичай не штукатурять і не шліфують, демонструючи їхню оригінальну фактуру. Строгість і холодність у сприйнятті пом’якшують, своєю чергою, дерев'яні елементи, які найчастіше присутні у вигляді віконних рам або декору (це також відсилання до «сільського» характеру).

Будинок-сарай дуже атмосферний – він виразно підкреслює міцні зв'язки з традиційним сільським зодчеством та нагадує за формою наявні старі споруди і сільські садиби (відправною точкою зазвичай є місцеві традиції). Правило одне: він не повинен домінувати на ландшафті, має бути якомога менш помітним.

Проте це не єдиний варіант – також вітають сучасні фасади і великі скляні площини (навіть на фронтоні), які забезпечують доступ світла у приміщення та оптично збільшують простір. Додатково в такий спосіб стирається межа між будинком та садом.

Інші рішення? Ставка на мінімалізм або використання дерев'яних фасадів (ще одне посилання на «сільський» характер) у поєднанні з пастельним сірим або, набагато частіше, з аскетичним білим кольором. Це і свіжо, і перевірено часом.

Галерея: