Правильне нанесення клею на пінопласт – практичні поради експерта

Не менш важливою, ніж вибір матеріалів для теплоізоляції будинку, є технологія виконання робіт, зокрема нанесення клею на пінопласт. Як правильно це зробити? За якої температури? І чим наносити клей на пінопласт? Запитання множаться. Не дивно, адже існує принаймні кілька способів виконання робіт.

Способи нанесення клею на пінопласт

Стрічково-точковий – найбільш поширений. Полягає у створенні по краю плити рамки з клею завширшки не менше ніж 3 см (так, щоб при притисканні до стіни клей не виходив за межі). У середині рамки повинні бути шість «коржиків» клею діаметром близько 8 см, розташовані симетрично: три вгорі та три внизу.

Правильно нанесений клейовий розчин – гладкою теркою з неіржавіючої сталі  – повинен займати не менше ніж 40% поверхні плити (після притискання плита повинна бути приклеєна як мінімум на 60% своєї поверхні). Товщина клейового шару не повинна перевищувати 10 мм.

Як наносити клей на пінопласт? Про що необхідно пам’ятати?

Відразу після того, як нанесемо клейовий розчин на плиту, потрібно прикласти її до стіни і притиснути так, щоб утворилася рівна площина із сусідніми плитами (слід перевіряти рівнем). Якщо це не так, плиту треба якнайшвидше відірвати, видалити клейову масу, а потім повторити спробу – з дотриманням правил будівельного мистецтва. 

Плити приклеюють горизонтальними смугами, віднизу (де є стартова планка) догори.

Технологія нанесення клею на пінопласт – це ще не все. Перш ніж приклеїти плиту на стіну, її потрібно протерти теркою для шліфування пінопласту або грубозернистим наждачним папером – це підвищить адгезію клею. Варто провести тест на адгезію за допомогою або спеціального пристрою pull-off, або зразків пінопласту. 8-10 квадратиків (розміром 100x100 мм) приклеюємо до стіни, через 4-7 днів зриваємо. Якщо відривається весь зразок з клеєм і частинками основи, це означає, що стіну не було гарно підготовлено. Якщо розрив відбувається в пінопласті – це свідчення того, що основа придатна для подальших робіт.

Нарешті, ще одне важливе зауваження. Під час роботи слід застосовувати захисну сітку на риштуванні й дотримуватися обмежень щодо максимальних та мінімальних температурних значень, вказаних виробником системи утеплення. Вони зазвичай коливаються від +5 до +25°С.

Галерея: