Південноафриканський вибух кольору, або Різнобарвні будинки в Кейптауні

Недарма це одне з улюблених місць фотографів і кінематографістів. Різнобарвні будинки в Кейптауні – ідеальне тло для модних фотосесій чи знімків розкішних авто.

Однак саме місто не є однорідним. Кейптаун можна поділити на два чи навіть три різні архітектурні стилі. Які саме?

Бо-Каап

Це один із найбільш упізнаваних районів Кейптауна, відомого також як Капстад. Його формує мозаїка тісно прилеглих один до одного будинків біля підніжжя Сигнальної гори. Вулиці між ними дуже вузькі, а фасади пофарбовано в яскраві кольори, серед яких є відтінки лаванди, індиго та фуксії. Усі барви дуже насичені, навіть у найпохмуріші дні. Чим пояснити цей південноафриканський вибух кольору?

Історією, адже, як стверджують місцеві джерела, цю частину міста заснували ще в XVII столітті раби, яких завезли сюди голландці. Тут розміщувалося їхнє житло, бараки і конюшні. Зрештою, Бо-Каап (Верхній Мис) і донині зберігає свою індивідуальність – його надалі населяють переважно нащадки мусульманських вихідців з Індонезії та Індії (в тому числі імамів, яких карали засланням за підбурювання населення проти голландської колоніальної влади). Усі вони дотепер зберегли любов до сміливих кольорів.

Центр Кейптауна

Він абсолютно не схожий на екзотичний Бо-Каап. Більшість збережених будівель викликає асоціації з голландською архітектурою, хоча, певна річ, не відтворює її в масштабі один до одного. Через тепліший клімат і меншу кількість опадів будинки мають плоскі дахи та портики перед входом. Останні гарантують затінок навіть у найбільш сонячні дні. Винятком є будівля Музею історії Південної Африки (раніше там розміщувався Верховний суд), яку спроектував французький архітектор.

Але центр Кейптауна – це ще й діловий район. Його характер разюче відрізняється від екзотичного Верхнього Мису чи історичної забудови в колоніальному стилі (вузькі вулиці, будинки голландського зразка). Тут переважає сучасна забудова: високі, простої форми споруди зі скла і сталі на кшталт американських хмарочосів.

Галерея: