Сучасні фасади будинків – як вибрати колір для зовнішнього оформлення?

Кольори фасадів, як і решта елементів у світі архітектури та дизайну, підкоряються законам моди, тому перед прийняттям украй важливого рішення щодо барв оздоблювальних матеріалів варто ознайомитися з актуальними кольорами фасадів. Особливо враховуючи те, що вибір забарвлення фасаду так само важливий, як власне форма конструкції чи правильний вибір черепиці.

Модні кольори фасадів односімейних будинків

Надати будинку свіжого та сучасного вигляду можемо, застосувавши модні кольори фасадної штукатурки. Але що означає фраза «модний колір фасаду»? Нині модні барви фасаду передовсім перебувають у гармонії з природою й навколишнім оточенням. Актуальними є монохроматичні комбінації, які оперують багатьма відтінками одного кольору – від світлих до темних. У разі використання на фасаді контрастних кольоросполучень дизайнери радять обмежитися двома, максимум трьома барвами.

Кольори фасадів – натхнення класикою

Для будинків у традиційному стилі рекомендовано використовувати теплі, сонячні кольори штукатурки. Ідеально підходять перевірені часом бежеві тони, що асоціюються з кольорами ранкової кави з молоком, пшеничних полів або дерев у сусідньому лісі. Модними є також сонячні, оптимістичні відтінки жовтого й оранжевого. Топові кольори фасадів – це насамперед злегка приглушені, тьмяні жовті й оранжеві тони, які нагадують заспокійливі відтінки меду й кориці.

Кольори фасаду – натхнення сучасністю

Сучасні мінімалістські конструкції обожнюють холодну палітру барв: лагідну морську блакить, строгу бетонну сірість, а також надзвичайно вишуканий колір фасадної штукатурки – світлий, пастельний фіолет. Ці кольори ідеально поєднуються з нейтральним білим, який забезпечує рівновагу та гармонію. Поєднання білого з синім, сірим чи фіолетовим кольором надає фасаду свіжого вигляду та середземноморського характеру.

Топові кольори фасадів

Кольором, що ідеально вписується в сучасні тренди, є зелений, який символізує екологічність, природу та надію. Зелений фасад підкреслить чарівність як будинків у рустикальному (сільському) стилі, так і сучасних. Найпопулярнішими є світлі та пастельні відтінки зеленого: фісташковий, м'ятний або колір зеленого чаю. Не треба також боятися яскравіших і насиченіших відтінків, але тільки якщо використовувати їх помірковано. Колір зеленої трави рекомендовано лише на невеликих фрагментах фасаду – як декоративне доповнення.

Галерея: