Наймодніші кольори фасадів односімейних будинків

Чому підбір кольору фасаду важливий?

У наш час підбір кольорів фасаду є настільки ж важливим питанням, як і проект самого будинку. Модні кольори фасадів не тільки підкреслюють характер дому, а й свідчать про добрий смак і відчуття стилю його мешканців.

Колір фасаду – як обрати?

Палітра кольорів фасадної штукатурки надзвичайно різноманітна й багата. Тож не дивно, що архітектори і дизайнери довго роздумують над вибором відповідного оздоблення їхнього творіння. Приймаючи рішення про забарвлення фасаду, безумовно, варто знати, які кольори зараз на піку моди, завдяки чому наш дім виділятиметься на тлі навколишніх споруд. Проте не завадить озирнутися навкруги, пошукати натхнення поруч, щоб наш вибір вдало вписувався в оточення – гармоніював і з ландшафтом, і з кольорами фасадної штукатурки на сусідніх будинках. Вибір барви штукатурки має ще й технічний бік: темні кольори більше, ніж світлі, поглинають сонячні промені, що може мати негативні наслідки.

Кольори фасаду – ідеї для натхнення

Вибору кольору фасаду має передувати довге і ретельне вивчення, модні забарвлення фасадів варто перевірити на практиці: відвідати квартали, де використано  колористику, яку ми вподобали, поглянути, чи ефект насправді відповідає нашим очікуванням. Остаточне рішення, звичайно, залишається за мешканцями дому, проте є кілька перевірених рішень, які варто взяти до уваги під час вибору модного, ефектного і практичного кольору фасаду.

Модні кольори фасаду

Нейтральні кольори

Нейтральні та світлі кольори можуть видаватися стандартним, навіть банальним рішенням, однак монохромні бежеві або теплі відтінки сірого мають багато плюсів. По-перше, ці барви універсальні – завжди чудово вписуються в атмосферу району, підкреслюють архітектурний стиль будівлі, а також гармонують з оточенням і природою.

Пастельні кольори

Надзвичайно модні як на фасадах, так і в інтер’єрах. Ніжні й ненав’язливі пастельні відтінки чудово підкреслять будинок у стилі кантрі та «shabby chic». Найчастіше на фасадах односімейних будинків використовують такі пастельні кольори: світло-блакитний, світло-жовтий, блідо-рожевий і фісташковий. Сміливим й оригінальним рішенням стануть відтінки лаванди.

Сміливі кольори

Якщо простір нам це дозволяє, можемо вибрати більш екстравагантні та сміливі кольори, що притягують погляд, як-от червоний, бірюзовий або оранжевий. Насичені барви чудово підходять для сучасних геометричних конструкцій. Що простішу й мінімалістську форму має наш дім, то сміливіші кольори фасаду можемо обирати. 

Галерея: