Необхідні інструменти й матеріали для утеплення будинку
Пінопласт чи мінеральна вата – це ще не все. Для того, щоб якісно утеплити будинок, потрібні додаткові матеріали та відповідні інструменти. Які?
Термомодернізація – це не тільки спосіб оновлення будинку, а й зменшення рахунків протягом опалювального сезону: втрати енергії можна значно знизити, підвищуючи при цьому комфортність житла. Тож не дивно, що все більше й більше поляків вирішують утеплити домівки – вони вже посідають друге місце в Європі, відразу за Туреччиною. Які для цього потрібні матеріали (додаткові) та інструменти? Адже пінопласт чи мінеральна вата – це ще не все.
Матеріали, необхідні для утеплення будинку
Комплексна система теплоізоляції складається з декількох елементів. До її складу входять: клейовий розчин, теплоізоляційний матеріал (пінопласт або мінеральна вата), кріпильні дюбелі, клейовий розчин для сітки, армована сітка, ґрунтовка, мозаїчна штукатурка, фасадне оздоблення (штукатурка: силіконова, силікатна, силікатно-силіконова, полімерна, акрилова, мінеральна та фасадна фарба). Кожен з них відіграє важливу роль. Яку ж саме?
* Клеї для пінопластових плит і механічні кріплення, тобто з’єднувачі. Саме вони мають вирішальний вплив як на міцність усієї системи, так і на її довговічність.
* Армований шар, або ж клей у поєднанні з армувальною сіткою – його метою є передовсім зміцнення теплоізоляції.
* Ґрунтувальні фарби під штукатурки – їхнім завданням є підготовка основи до подальших опоряджувальних робіт.
* Штукатурки – у цьому випадку йдеться не лише про естетичні якості, а насамперед про захист стін від впливу несприятливих атмосферних факторів, у тому числі УФ-випромінювання. Схожу функцію виконують також ґрунтовки під фасадні фарби і самі фарби (для застосування виключно на мінеральній штукатурці).
Ще один цікавий факт – теплоізоляція поряд з очевидною функцією також може служити вогнестійким бар'єром: у правильно виконаній системі утеплень Foveo-Tech S на основі пінопласту не виникає повзучого вогню на поверхні теплоізоляційного шару, а також не відбувається його пошкодження. У разі виникнення пожежі система має дуже обмежений вплив на її розвиток.
Інструменти та комплектуючі для систем утеплення
При утепленні будинку також знадобляться: планки, в тому числі стартові (захист від шкідників), захисні профілі (зміцнення кутів будинку), поліуретанова піна низького тиску (для заповнення щілин), рівень, терки (плоскі та/або зубчасті), дриль (з кошиковою мішалкою), великий контейнер, захисна плівка, наждачний папір, стрічка, молоток, гострий ніж, риштування і захисна сітка. Кожен із цих інструментів і комплектуючих полегшить роботу, а після її завершення – наведення порядку.
Утеплення дому – непросте завдання, і ліпше доручити його професійній будівельній команді. Тим паче, що перед початком робіт необхідно підготувати технічний проект утеплення будинку, який визначатиме, наприклад, товщину пінопластових плит і розташування механічних кріплень. Їхня кількість і тип залежать від матеріалу, з якого виготовлено стіни та теплоізоляцію, а також від стану основи і висоти конструкції. Тому варто звернутися до кваліфікованого проектувальника.
Якщо цього немає змоги зробити, у пригоді стануть поради експерта, безкоштовна програма на сайті виробника (яка в доступний та інтуїтивно зрозумілий спосіб розрахує, яку товщину і які теплоізоляційні властивості повинно мати утеплення) та детальні вказівки (в тому числі з інструкції до системи утеплення).
А якщо нам захочеться заздалегідь дізнатись, як виглядатиме будинок після завершення робіт? Варто скористатися онлайн-каталогом кольорів і насамперед конфігуратором фасадів Foveo Tech. Останній дозволяє завантажити власне фото та протестувати будь-який колір (наприклад, на стінах і цоколях).