Необхідні інструменти й матеріали для утеплення будинку

Пінопласт чи мінеральна вата – це ще не все. Для того, щоб якісно утеплити будинок, потрібні додаткові матеріали та відповідні інструменти. Які?

Термомодернізація – це не тільки спосіб оновлення будинку, а й зменшення рахунків протягом опалювального сезону: втрати енергії можна значно знизити, підвищуючи при цьому комфортність житла. Тож не дивно, що все більше й більше поляків вирішують утеплити домівки – вони вже посідають друге місце в Європі, відразу за Туреччиною. Які для цього потрібні матеріали (додаткові) та інструменти? Адже пінопласт чи мінеральна вата – це ще не все.

Матеріали, необхідні для утеплення будинку

Комплексна система теплоізоляції складається з декількох елементів. До її складу входять: клейовий розчин, теплоізоляційний матеріал (пінопласт або мінеральна вата), кріпильні дюбелі, клейовий розчин для сітки, армована сітка, ґрунтовка, мозаїчна штукатурка, фасадне оздоблення (штукатурка: силіконова, силікатна, силікатно-силіконова, полімерна, акрилова, мінеральна та фасадна фарба). Кожен з них відіграє важливу роль. Яку ж саме?

* Клеї для пінопластових плит і механічні кріплення, тобто з’єднувачі. Саме вони мають вирішальний вплив як на міцність усієї системи, так і на її довговічність.

Армований шар, або ж клей у поєднанні з армувальною сіткою – його метою є передовсім зміцнення теплоізоляції.

Ґрунтувальні фарби під штукатурки – їхнім завданням є підготовка основи до подальших опоряджувальних робіт.

Штукатурки – у цьому випадку йдеться не лише про естетичні якості, а насамперед про захист стін від впливу несприятливих атмосферних факторів, у тому числі УФ-випромінювання. Схожу функцію виконують також ґрунтовки під фасадні фарби і самі фарби (для застосування виключно на мінеральній штукатурці).

Ще один цікавий факт – теплоізоляція поряд з очевидною функцією також може служити вогнестійким бар'єром: у правильно виконаній системі утеплень Foveo-Tech S на основі пінопласту не виникає повзучого вогню на поверхні теплоізоляційного шару, а також не відбувається його пошкодження. У разі виникнення пожежі система має дуже обмежений вплив на її розвиток.

Окремі елементи системи повинні походити від одного виробника. Це важливо, оскільки лише комплексна система гарантує, що її складники правильно працюватимуть разом. На практиці буде збережено найвищі теплоізоляційні параметри (технічні й експлуатаційні).

Інструменти та комплектуючі для систем утеплення

При утепленні будинку також знадобляться: планки, в тому числі стартові (захист від шкідників), захисні профілі (зміцнення кутів будинку), поліуретанова піна низького тиску (для заповнення щілин), рівень, терки (плоскі та/або зубчасті), дриль (з кошиковою мішалкою), великий контейнер, захисна плівка, наждачний папір, стрічка, молоток, гострий ніж, риштування і захисна сітка. Кожен із цих інструментів і комплектуючих полегшить роботу, а після її завершення – наведення порядку.

Утеплення дому – непросте завдання, і ліпше доручити його професійній будівельній команді. Тим паче, що перед початком робіт необхідно підготувати технічний проект утеплення будинку, який визначатиме, наприклад, товщину пінопластових плит і розташування механічних кріплень. Їхня кількість і тип залежать від матеріалу, з якого виготовлено стіни та теплоізоляцію, а також від стану основи і висоти конструкції. Тому варто звернутися до кваліфікованого проектувальника.

Якщо цього немає змоги зробити, у пригоді стануть поради експерта, безкоштовна програма на сайті виробника (яка в доступний та інтуїтивно зрозумілий спосіб розрахує, яку товщину і які теплоізоляційні властивості повинно мати утеплення) та детальні вказівки (в тому числі з інструкції до системи утеплення).

А якщо нам захочеться заздалегідь дізнатись, як виглядатиме будинок після завершення робіт? Варто скористатися онлайн-каталогом кольорів і насамперед конфігуратором фасадів Foveo Tech. Останній дозволяє завантажити власне фото та протестувати будь-який колір (наприклад, на стінах і цоколях).

Галерея: