Як підібрати колір фасаду до коричневого даху?

Кольори фасаду та даху повинні гармонійно поєднуватися, тому вибір колористики вкрай важливий і складний. Таке рішення, безумовно, не слід приймати поспіхом, опираючись лише на власну уяву. На щастя, оформлення фасаду і даху можна змоделювати.

Моделювання кольору фасаду і даху – що це таке?

Моделювання кольору фасаду і даху полягає в тестуванні колірних комбінацій, щоб підібрати найбільш гармонійні кольори. За допомогою інтуїтивно зрозумілої і простої в користуванні комп'ютерної програми можна виконати візуалізацію кольорів фасаду і даху з урахуванням столярних виробів, цоколів та декоративних елементів.

*на рисунку:
проект будинку: ОНІКС
Використані кольори:
Штукатурка 1: 320F
Штукатурка 2: 320D
Штукатурка 3: 290A
Мозаїчна штукатурка: MD 21 

Колір фасаду і даху

Будуючи дім, питання вибору кольору фасаду та даху часто залишають насамкінець, не усвідомлюючи, наскільки сильний вплив має колористика на стиль і характер будівлі. Лише в момент візуалізації кольорів фасаду і даху можна зрозуміти, чи омріяне рішення насправді відповідає нашим очікуванням, чи вписується воно в естетичні канони та простір навколо будинку.

Моделювання кольору фасаду і даху

*на рисунку:
Проект будинку: АЗАЛІЯ 4
Використані кольори:
Штукатурка 1: 120F
Штукатурка 2: 170D
Мозаїчна штукатурка: MD 71

*на рисунку:
Проект будинку: АЗАЛІЯ 4
Використані кольори:
Штукатурка 1: 120F
Штукатурка 2: 150D
Мозаїчна штукатурка: MS 112 

На прикладі проекту будинку з елементами, характерними для традиційного стилю, можна помітити, як зміна кольору трансформує будинок. Цегляно-червоний дах, теплий відтінок стін і деревина світло-коричневого кольору надають будинку більш класичного, затишного і домашнього характеру. Світлий колір фасаду і даху ідеально підійде для передмість, оточених зеленню. У другому варіанті, завдяки привабливій коричневій черепиці, а також виразнішому кольору частин фасаду, будинок отримав абсолютно інший образ – сучасніший і яскравіший.

Кольори фасаду будинку до коричневого даху

Архітектори і забудовники часто приймають рішення про вибір коричневого даху. Усі відтінки коричневого – світлі, темні, каштанові – більшість людей сприймає позитивно, вони асоціюються з безпекою і гармонією. Цей статичний і надійний колір є ідеальною відправною точкою для гри із забарвленням стін, цоколів та декоративних елементів будівлі. Коричневий є водночас нейтральним і виразним кольором, завдяки чому чудово комбінується з широкою палітрою барв.

Коричневий дах – теплі відтінки фасаду

Теплі й за своїм характером нейтральні коричневі відтінки полюбляють товариство кольорів з аналогічними властивостями, тому їх варто поєднувати з барвами тієї ж родини. Коричневий дах є потужним та порівняно темним елементом будинку, тому, застосовуючи таке рішення, слід збалансувати гаму за допомогою світлих відтінків фасаду. Для досягнення затишного і приємного для ока ефекту рекомендовано пісочні, бежеві та карамельні відтінки.

*на рисунку:
проект будинку: МЕТЕОР 2
Використані кольори:
Штукатурка 1: 320E
Штукатурка 2: 320A
Мозаїчна штукатурка: MS 54 

А от із жовтою та оранжевою барвами, які є досить насиченими, слід бути обережними. У поєднанні з коричневим дахом жовтий або оранжевий фасад може видаватися занадто яскравим, навіть крикливим. Приймаючи рішення про жовтий чи оранжевий фасад і коричневий дах, варто зупинитися на пастельних кольорах.

*на рисунку:
Проект будинку: ОЖИНА
Використані кольори:
Штукатурка 1: 150D
Штукатурка 2: 120F
Мозаїчна штукатурка: MD 15 

Коричневий дах – холодні відтінки фасаду

Поєднання коричневого з холодними кольорами ідеально підходить для сучасних і мінімалістських будинків. Популярним є поєднання коричневого із сірими відтінками, але не тільки – цікавим колористичним асорті є комбінація коричневого з блакитним. Фасад блакитного або бірюзового, ближчого до зеленого, кольору є небуденним і свіжим рішенням. На думку відразу спадають вишукані вілли на морському узбережжі Південної Європи. Коричнева черепиця дає дивовижний ефект, відновлюючи рівновагу і стабільність конструкції.

*на рисунку:
Проект будинку: MAK
Використані кольори:
Штукатурка 1: 470E
Штукатурка 2: 480C
Мозаїчна штукатурка: MD 75 

До коричневої черепиці бездоганно пасуватиме також зелений фасад – розмірковуючи над фасадом такого кольору, необхідно враховувати колористику сусідніх будинків і навколишнього середовища. Таке рішення підійде для будинків, оточених пишною рослинністю, побудованих край лісу чи озера.

*на рисунку:
Проект будинку: ОДУД 2
Використані кольори:
Штукатурка 1: 420D
Штукатурка 2: 420F
Мозаїчна штукатурка: MS 110

Галерея: