Як запобігти термічним місткам при утепленні будинку?

Тепло з будинків утрачається не лише через не утеплені стіни чи нещільні вікна, а й через термічні містки, які також називають тепловими містками. Як їм запобігти?

Термічний (тепловий) місток  – це, коротко кажучи, місце підвищеної (і неконтрольованої) втрати тепла. Вона може досягати навіть 20-30% і завжди буде прямо пропорційною величині термічного містка. Наслідок – вологі стіни, розвиток плісняви і грибка, а з часом також серйозні пошкодження елементів конструкції будівлі. Все тому, що в місці виникнення теплового містка температура поверхні стіни часто падає до рівня, нижчого за температуру точки роси.

Термічними містками можуть бути як місця навколо вікон і дверей, так і з’єднання пінопластових плит.

Як у такому разі запобігти термічним місткам при утепленні будинку? Питання на практиці складається з двох інших: як приклеїти пінопластові плити і, що не менш важливо, як і чим заповнити щілини між ними.

Як приклеїти плити?

У горизонтальному положенні, зі збереженням шахового розташування вертикальних швів (зміщення має становити не менше ніж 15 см). Причому плити ліпше брати цілі, не пошкоджені. Надламані або вищерблені краще використати – звісно, після обрізки – для утеплення нестандартних місць, наприклад, кутів стін, які сходяться під кутом, відмінним від 90°, або еркерів у формі багатогранників.

При цьому плити потрібно обрізати так, щоб горизонтальні та вертикальні шви не збігалися з краями фасадних отворів.

Не менш важливою, ніж непошкоджена плита, є також кількість нанесеного на неї клею. По краях наносимо його смугами завширшки щонайменше 3 см, а по центру додатково симетрично розміщуємо 6 «коржиків» діаметром близько 8 см.

Все це для того, щоб після наклеювання розчин не виступив за межі плит. Інакше це не дозволить правильно їх підсунути. Надлишок обов'язково потрібно видалити – що раніше, то краще. Товщина клейового шару після притискання плити до основи не повинна перевищувати 10 мм.

Як і чим заповнити щілини?

Або нарізаними смужками пінопласту, або поліуретановою піною високої щільності завширшки понад 2 мм. Пам'ятайте, що після висихання піни необхідно видалити її надлишок (гострим ножем), а всю поверхню відшліфувати грубозернистим наждачним папером або теркою для пінопласту і ретельно обезпилити. Все це роблять для того, щоб після приклеювання плити утворили рівну поверхню, а неперервність ізоляції збереглася в кожній її точці.

Після приклеювання плит до основи не слід піддавати їх впливу сонячного світла більше ніж

14 днів без захисту армованим шаром. Чому? Під дією ультрафіолетових променів пінопласт може змінювати свої властивості.

У жодному разі не можна заповнювати щілини клейовим розчином для плит, бо тоді виникнення термічного містка гарантовано! Те саме і при нещільно підсунутих плитах.

Галерея: