Як нанести мозаїчну штукатурку на зовнішню стіну?

Вони стійкі, міцні, доступні у вигляді готової штукатурної маси, за ними легко доглядати. Не дивно, що мозаїчні штукатурки охоче застосовують на зовнішніх стінах. Як їх наносити? І з чого їх зроблено?

Мозаїчні штукатуркиМозаїчна штукатурка TD 50Мозаїчна штукатурка TD 50Дивитися більше називають також камінцевими. Це декоративні тонкошарові штукатурки, які наносять шаром завтовшки від 1 до 3 мм, залежно від розміру мармурової крихти, що її вони містять. А оскільки зв’язувальною речовиною в них є смола, вони еластичніші та стійкіші до пошкоджень, аніж інші декоративні штукатурки. Їх можна також мити – причому без ризику пошкодити. Вони доступні в широкій колірній гамі, їх застосовують не лише зовні для оздоблення цоколів будинку чи поверхні навколо відкосів, а й усередині, наприклад, у коридорах або на сходових клітках.

МОЗАЇЧНА ШТУКАТУРКА – ЯК ЇЇ НАНОСИТИ?

Ґрунтовка – гарна основа

Першим і найважливішим кроком є правильна підготовка основи. На практиці це означає, що поверхня зовнішніх стін повинна бути ретельно очищеною і водночас міцною, сухою, гладкою та абсолютно рівною. Це важливо, тому що мозаїчну штукатурку наносять тонким шаром – будь-які нерівності чи тріщини перешкодять її надійній адгезії до основи і правильному розподілу. І тут знову увага! Перед нанесенням штукатурки обов’язково слід заґрунтувати основу, дотримуючись вказівок виробника, причому виробом тієї ж фірми – використання засобу іншої марки призведе до втрати гарантії.

Штукатурну масу потрібно використати у встановлений виробником строк – зазвичай близько 12 місяців. Пам’ятайте про правильне її зберігання – виріб слід захищати від дуже низьких і дуже високих температур (щоб не руйнувалася смола).

Вибір часу робіт

Другий крок полягає у виборі часу робіт. Коли наносимо мозаїчну штукатурку, день повинен бути безхмарним, краще без сильних поривів вітру. Щоб переконатися, що погода сприятиме, перейдіть на сторінку виробу та натисніть кнопку «Перевірити погоду вдома»" – отримаєте точну інформацію про те, чи можна цього дня розпочинати роботу. Чому це так важливо? Щоб штукатурка зв’язалася і на ній не виникло тріщин, слід дотримуватися рекомендацій виробника.

Як наносити мозаїчну штукатурку?

Нанесення мозаїчної штукатуркиМозаїчна штукатурка TD 50Мозаїчна штукатурка TD 50Дивитися більше після виконання підготовчих робіт не є складним. Достатньо лише з’єднати крихту зі смолою – перемішати складники в ємності за допомогою дриля з мішалкою. При цьому не варто дивуватися, що спочатку штукатурка не матиме гарного вигляду (це сіра маса) – лише після того, як вона затужавіє, проявляться всі кольори та світлові відблиски. Як виглядає саме нанесення мозаїчної штукатурки?

Найкраще це робити за допомогою металевої терки і лопатки, подібно до нанесення інших штукатурок та гіпсової гладі. Невеликими порціями, в одному напрямку і без перерв у роботі, інакше місця з’єднання будуть помітні. Не забуваймо також про захисний одяг – засохлу смолу потім складно видалити.

Галерея: