Практикуємо різноманітні способи рибальства на Одрі

Одра – одна з найкрасивіших, а водночас найбільш непередбачуваних річок Польщі. Завдяки своїм географічно-природним особливостям зачаровує рибалок з першого погляду.

При цьому вона й донині є одним з найкращих риболовних місць у країні, славиться першокласними, богатирськими екземплярами, які дістають у винагороду за багатогодинну витримку і терпіння, таке потрібне, аби знайти вдале місце для лову.

У країні рибальства

Одра є порівняно спокійною річкою, яка по всій своїй довжині тече майже з однаковою швидкістю. Її витік  починається на території Чехії, де на невеликому відрізку річка має гірський характер. Уже на польському боці кордону Одра починає зростати з кожною наступною притокою, і через Нижню Сілезію тече вже широка рівнинна ріка. Перевага, якою, безсумнівно, є різноманітний характер річки, відкриває перед рибалками необмежені можливості як для традиційного способу риболовлі, так і для полювання на конкретний вид риби.

Способи рибальства на Одрі

Найпопулярнішою і найбільш ефективною технікою рибальства на Одрі є фідер, або, простіше кажучи, донна вудка з вібруючою вершинкою. Зважаючи на те, що Одра є потужною річкою із сильною течією, слід використовувати фідерні вудлища завдовжки 360-390 сантиметрів з грузилом щонайменше 100, а ще краще – 150 грамів. Варто також запастися спеціальною фідерною годівницею з шипами, які дозволяють ловлю в сильній течії. Рибалячи донним способом, можемо розраховувати, що до нас на гачок потрапить великий лящ, головень, марена, а нерідко й короп. 

Любителі порибалити зі спінінгом, зі свого боку, оцінять Одру за рельєф її берегової лінії. Численні заводі й затоки створюють багато місць сховку для дрібної риби та хижаків, що на неї полюють. Щуки, судаки, окуні, соми – ось види, які ловлять тут найчастіше. Зважаючи на швидку течію та значну глибину, необхідно користуватися міцною вудкою з грузилом навіть до 50 грамів (залежно від того, який вид риби плануєте «вполювати»). 

Одра пропонує також чудові можливості для рибалок, які віддають перевагу способу ловлі поплавковою вудкою. Їх часто можна зустріти на сповільнених ділянках річки та мілководних затоках. Течія там набагато слабша, завдяки чому риболов може скористатися легким спорядженням. Ловля як болонським способом, так і методом дальнього закидання буде в цьому разі вдалим вибором за умови використання довгого вудлища.

Не лише рибалка

Безперечною принадою Одри, хай через який географічний регіон вона протікає, є її сповнена життям природа. Протягом тисячоліть ця річка стала домом для сотень видів звірів і птахів. З погляду ландшафту вона також одна з наймальовничіших річок Польщі, адже несе свої води через долини і ліси. Схід сонця на Одрі завжди сповнює оптимізмом, а захід не раз навіює роздуми. Це справжнє магічне місце, не до кінця пізнане людиною. 

Галерея: