Менше означає більше – тренд використання одного кольору на фасаді та паркані односімейного будинку

Один колір на фасаді та паркані односімейного будинку – це рішення, яке вважають найбільш традиційним. Отож не дивно, що, незалежно від нових віянь моди, його й надалі вибирають найохочіше.

«Що занадто, те не здорово» – це правило стосується і зовнішнього вигляду фасаду. Це теорія, на практиці ж вона означає, що, незалежно від нинішньої моди на сірі дахи (червоні покрівлі завжди були, є і будуть модними), для фасаду будинку і його паркану найкраще підійде один колір. Питання тільки який.

Білий понад усе

Гарний незалежно від типу будинку (модерністський, сучасний, у стилі «сарай» тощо), бо дозволяє виділити контури будівлі – зберегти просту, чисту форму і тим самим досягти ефекту спокою та сучасності. Крім того, дає можливість використати декоративні елементи, вітражі або, наприклад, кольорові аксесуари, в тому числі квіткові горщики насичених кольорів.

Фарбування фасаду – це інвестиція на багато років, тому не варто підпадати під вплив трендів. Модний колір тішитиме нас щонайбільше протягом сезону, а фасади не фарбують так часто, як, наприклад, внутрішні стіни (в середньому кожні 3-5 років).

А може, натуральні кольори

Від жовтого, блакитного й рожевого аж до зеленого та коричневого – діапазон надзвичайно широкий. На якому кольорі зупинитися? Він не повинен виділятися на тлі оточення, а також відрізнятися від прилеглих споруд або сусідських садиб – не потрібно, щоб дім з парканом були кольоровою плямою на ландшафті. Найкраще зробити ставку на ніжні, приглушені відтінки, наближені до кремових барв. Підійдуть, насамперед, бежеві та світло-блакитні – особливо, якщо дах темний, бо тоді вони контрастуватимуть (одноколірні масиви нецікаві). Ці кольори водночас елегантні й завжди актуальні.

У деяких ґмінах колір фасадів можуть встановлювати місцевим планом просторового розвитку – йдеться не стільки про конкретний колір, скільки про рекомендацію використовувати пастельні відтінки. Такі заходи продиктовано турботою про колористичну гармонію або бажанням зберегти унікальний характер певної місцевості.

Галерея: