Гармонійна композиція – використання двох кольорів на фасадах односімейних будинків

Вибір двох кольорів фасаду – нелегке завдання. Їхня гармонійна композиція здатна не тільки зробити будинок ширшим або стрункішим, а й оптично збільшити конструкцію.

Кольори як спосіб поліпшити зовнішній вигляд і пропорції будинку? Так, це можливо. Просто потрібно запам'ятати декілька правил.

Насичений колір одразу під дахом

Якщо верхню частину фасаду пофарбувати широкою горизонтальною смугою безпосередньо при дахові, будівля здаватиметься нижчою і ширшою. Таке рішення особливо рекомендовано для дво- чи триповерхових конструкцій. Що сильніший ефект хочемо отримати, то інтенсивніший має бути відтінок фарби і більше відрізнятися від кольору решти фасаду.

Поділ фасаду

Якщо ж ми хочемо зробити будинок стрункішим, рішення може полягати в тому, щоб виділити вертикальну зону, яка займає центральну частину масиву будівлі, а потім пофарбувати її в інший колір. Бажано, щоб він відрізнявся від уже наявного.

Порядок насамперед

Коли вікна розміщено безладно (а ми вже не маємо на це впливу), можна оптично об'єднати їх, вписавши у велику кольорову рамку. Це зробить їх найважливішим елементом композиції, і вона виглядатиме обдуманою.

Розділення масивів

А якщо будинок складається з двох частин? Щоб надати їм легкості, варто спробувати пофарбувати кожну з них в інший колір, навіть контрастний, як-от білий і чорний (нижня частина). Це гарна ідея ще й тому, що дозволить ефектно й оригінально оздобити будівлю.

Гармонійна композиція, тобто яка?

Зазвичай уникають поєднання контрастних і дуже темних кольорів (останні до того ж можуть надмірно нагріватися). Найкращою композицією може виявитися, наприклад, світлий колір (строгий білий або бежевий) з іншим його відтінком (або сірим і його проміжними кольорами, зокрема графітом або сріблом). Що менший контраст, то краще. Так само що холодніший колір, то краще. Теплі поєднання нині не модні, а якщо їх і використовують, то йдеться про пом’якшення сірого кольору різними відтінками зеленого, оранжевого чи, скажімо, жовтого й рожевого.

Іншим рішенням є звернення до кольору, який уже застосовували на даху або віконницях – завдяки цьому на фасаді не пануватиме хаос, а сам будинок видасться цікавішим.

Галерея: