- Висока адгезія з основою
- Простий і надійний у застосуванні
- Еластичний
- Морозостійкий після тужавіння
- Має дуже добрі фізико-механічні властивості
- Час придатності суміші до використання (від змішування з водою) – не менше 2 год.
Клей для армувальної сітки KU 31 доступний у вигляді сухої суміші спеціально підібраних мінеральних наповнювачів, волокон і спеціальних добавок, які знижують розхід і поліпшують адгезію та обробку.
Клей KU 31 служить для виконання захисного армованого шару сіткою зі скловолокна в безшовних системах утеплення, які виконують легким мокрим методом. Відмінно підходить для приклеювання пінополістирольних плит на мінеральні основи: бетонні, керамічні, силікатні, цементні й цементно-вапняні, а також для вирівнювання та шпаклювання дефектів стабілізованої основи. Призначений для використання зовні й усередині будівель.
Необхідна кількість води: | прибл. 5,5-6 л / 25 кг |
Температура застосування: | від +5ºC до +25ºC |
Час коригування | не менше 10 хв |
Час придатності суміші до використання (після змішування з водою): | не менше 2 годин |
Час затвердіння: | до 24 годин |
Орієнтовний розхід сухої суміші | від 3,5 до 4,5 кг / м² |
Адгезія до пінополістиролу: | ≥ 0,1 MПa |
Строк придатності до використання: | 12 місяців |
Упаковка: | мішок 25 кг |
Основа, призначена для приклеювання плит з пінополістиролу, повинна бути рівною, сухою, міцною, очищеною від пилу, забруднень, а також ознак біологічної (грибок, пліснява, мох) і хімічної агресії тощо. Будь-які забруднення необхідно очистити водою під підвищеним тиском. Старі штукатурки і малярні покриття зі слабкою адгезією слід видалити. Дефекти вирівняти клеєм KU 31 або KS 30 (максимум до 6,0 мм в одному шарі) або стандартною штукатурною сумішшю. На основи з низькою несучою здатністю, з високою поглинальною здатністю, а також крихкі (залишають сліди пилу на долоні після протирання) з метою зміцнення і зменшення їх поглинальної здатності слід нанести акрилову ґрунтовку GA 10 за 24 години перед приклеюванням пінополістиролу. На свіжі цементні або цементно-вапняні штукатурки пінополістирол можна приклеювати не раніше, ніж через 14 днів після їх виконання, на бетон – не раніше, ніж через 30 днів. Всі основи повинні мати стабілізований рівень вологості і закінчений процес затвердіння. У разі необхідності приклеювання плит з пінополістиролу на основи з низькою несучою здатністю обов’язково виконується пробна адгезію клею. Для цього потрібно в декількох місцях приклеїти квадрати пінополістиролу розміром 10 x 10 см і через 4-7 днів відірвати їх вручну. Основа є відповідною, якщо розрив відбувається в пінополістиролі. Якщо клей відірветься з пінополістиролом і шаром основи, необхідно перед приклеюванням плит видалити слабкий шар і нанести акрилову ґрунтовку GA 10 за 24 години перед приклеюванням плит.
У чисту ємність влити 5,5-6 літрів чистої холодної води і при перемішуванні всипати весь вміст мішка 25 кг (0,22-0,24 літра води на 1 кг клею). Перемішати за допомогою міксера або низькообертового дриля з кошиковою мішалкою до отримання однорідної маси. Зачекавши 5 хвилин, ще раз перемішати. Повторно перемішати, за необхідності коригуючи консистенцію невеликою кількістю води. Не додавати будь-яких інших речовин, крім води. Клей необхідно використати впродовж 2 годин після змішування з водою. У випадку загусання розчину протягом цього часу його слід повторно інтенсивно перемішати, не додаючи води або свіжої суміші. Передозування води погіршить всі властивості розчину: адгезію до основи, міцність на відривання, час тужавіння.
При утепленні стін на краї плит з пінополістиролу (розміром 50 x 100 см) нанести суцільну смугу клею шириною мінімум 3 см і товщиною 1-2 см, а також «коржики» діаметром 8-12 см – в шести місцях, розташованих симетрично на плиті. Загальна площа нанесеного розчину повинна охоплювати не менше 40% поверхні плити, а після притискання плита повинна бути приклеєна мінімум на 60% своєї поверхні. При утепленні рівних основ і стель або цоколів нанести клей на всю поверхню плити за допомогою металевої терки із зубцями (не менше 10 x 10 мм). Після нанесення клею, плиту слід негайно прикласти до стіни в призначеному для неї місці і притиснути так, щоб отримати рівну площину із сусідніми плитами. Плити приклеювати в шаховому порядку, щільно підсовуючи до приклеєних раніше. Щойно приклеєну плиту не можна ні притискати вдруге, ні пересувати. Щілини шириною більше 2 мм необхідно заповнити смужками пінополістиролу. По закінченню мінімум 24 годин після приклеювання пінополістиролу поверхню плит відшліфувати наждачним папером і виконати додаткове кріплення дюбелями. Рекомендується використовувати дюбелі у кількості 4 штуки/м2, а в крайових зонах і на цоколях – 6-8 штук/м2. Глибина кріплення дюбелів в щільних основах повинна бути не менше 6 см, а в легких основах (пінобетон, керамзитобетон тощо ) – не менше 8 см. У випадку блоків з повітряними пустотами дюбель повинен проходити щонайменше через два ребра блоку.
До виконання армованого шару можна приступати не раніше, ніж через 3 дні, і не пізніше, ніж через 3 місяці після приклеювання пінополістиролу. Якщо пінополістирол протягом 14 днів не був покритий армованим шаром, то слід оцінити його якість – пожовклі і запилені плити необхідно відшліфувати наждачним папером. Перед нанесенням на поверхню шару клею необхідно на кути фасадних отворів наклеїти додаткові косі шматки сітки розміром приблизно 20 x 30 см. Такі ж смуги сітки наклеїти також на внутрішні кути віконних відкосів. Клей нанести зубчастою теркою на відшліфовані і очищені від пилу пінополістиролові плити і притопити в ньому армовану сітку із скловолокна. Сітку занурювати вертикальними смугами внакладку шириною приблизно 10 см і гладенько зашпаклювати , щоб вона була повністю невидима. Сітка в жодному разі не повинна прилягати безпосередньо до пінополістиролу і не повинна бути видима. За необхідності нанести додатковий шар розчину, загладжуючи поверхню, після висихання нерівності відшліфувати наждачним папером. Товщина армованого шару повинна становити мінімум 3 мм. На першому поверсі, а також на цоколях необхідно використовувати два шари армованої сітки або так звану панцирну сітку. Штукатурний шар слід виконувати не раніше, ніж через 3 дні, і не пізніше, ніж через 3 місяці після виконання армованого шару. Перед нанесенням штукатурки поверхню покрити ґрунтувальною сумішшю PA 10, PT 20 або PN 30 (залежно від типу штукатурки, що наноситься).
Застосовувати при температурі основи і навколишнього середовища від +5°C до +30°C. Не наносити на нагріті поверхні. У процесі роботи слід уникати дії прямих сонячних променів, сильного вітру і дощу. Температура основи і навколишнього середовища під час робіт і протягом наступних 24 годин не повинна бути нижче +5°C. Затверділу зароблену масу не слід розбавляти водою або свіжим матеріалом. Не наносити клей на з’єднання ізоляційних плит. Виробник не несе юридичної відповідальності за збиток, що виник через невміле або невідповідне до призначення використання виробу.