Зміни фасаду заплануйте вже сьогодні

Коли за вікном у розпалі зима, а мороз і сніг дошкуляють, теплий і затишний інтер'єр будинку дарує справжній комфорт. Великий вплив на температуру всередині будинку має утеплення зовнішніх стін. Про його виконання варто подумати вже зараз, у зимову пору, вибираючи відповідний вид теплоізоляції та кольорову гаму.

Усупереч поширеній думці, зима – вдалий час, щоб обміркувати утеплення фасаду. Щоправда, погодні умови унеможливлюють проведення робіт, зате ніщо не заважає ознайомитися з наявними на ринку рішеннями. Незалежно від того, чекає на нас виконання утеплення з нуля чи лише реновація фасаду, спокійне розпланування робіт дасть змогу стартувати, тільки-но дозволить погода. Зрештою, основою будь-якої вдалої інвестиції є ретельне обміркування і вибір найкращого рішення. Утеплення фасаду будинку – це інвестиція на багато років, тому її варто проаналізувати заздалегідь.

Вата чи пінопласт?

При утепленні фасаду будинку вибираємо матеріали з хорошими термоізоляційними властивостями. Йдеться про пінопласт і мінеральну вату, які використовують у сучасних системах утеплення.

 – Рішення про те, який з них застосуємо, повинне враховувати їхні властивості. Безсумнівною перевагою пінопласту є легкість обробки й монтажу, – пояснює Даріуш Врубель, керівник відділу навчання та практики «Фабрики Фарб і Лаків «Śnieżka». – Пінопласт легкий і відносно дешевий, тому його вибір буде економним рішенням. Мінеральна вата дуже добре підходить для будівель з високим рівнем пожежної небезпеки, а також, враховуючи високі параметри звукоізоляції, в місцях з високим рівнем шуму, наприклад, поблизу автострад, – додає експерт. – Вибираючи конкретний матеріал, варто також враховувати витрати, пов'язані з придбанням необхідних додатків, як-от клей чи дюбелі. У разі використання пінопласту витрати будуть нижчими, оскільки він удесятеро легший, аніж мінеральна вата. Системи утеплення на основі цих двох матеріалів наявні, зокрема, в асортименті марки FOVEO TECH.

Модний і стійкий колір

Якщо вибір матеріалу для виконання теплоізоляції є прерогативою чоловіків, то визначення кольору фасаду повністю у владі жінки. Асортимент кольорів, якими можемо «наділити» фасад дому, надзвичайно багатий. Корисні поради з цього питання пропонують спеціальні довідники, сайти і журнали, вивченню яких можемо присвятити довгі зимові вечори.

– Колір є невід'ємною складовою частиною архітектури, впливає на навколишній простір і на сприйняття будівлі. Кольорова гама фасаду будинку буде поруч з нами протягом тривалого часу, тому при її виборі можна скористатися матеріалами, які допоможуть краще зрозуміти особливості окремих кольорів та їхню характеристику, – каже Даріуш Врубель.– Марка FOVEO TECH розробила зручний, повний цікавих і натхненних візуалізацій каталог кольорів. Він доступний онлайн і дає можливість ознайомитися з повною кольоровою гамою фасадних штукатурок та фарб.

Важливо, аби колір фасаду був не тільки модний, а й стійкий. Пофарбований фасад зазнаватиме впливу атмосферних явищ (дощ, сніг, сонячні промені), а також забруднень. У зв'язку з цим важливо, щоб штукатурки і фарби, використані на фасаді, були стійкими і дозволяли легко підтримувати чистоту. Найкращі експлуатаційні характеристики мають силіконові вироби, які вирізняються винятковою міцністю і стійкістю до впливу вологи, що дозволяє зберегти естетичність фасаду протягом тривалого часу. Утеплення допоможе не тільки змінити зовнішній вигляд фасаду будинку, а й дозволить зекономити сімейний бюджет за рахунок скорочення витрат на опалення. Хороша інвестиція гарантуватиме тепло і затишок у нашій оселі, і ми будемо готові зустріти ще не одну морозну зиму.

Галерея: