Фасад після зими – операція «реновація»!

Навіть якісно виконаний фасад може з часом потребувати ремонту. Особливо важким випробуванням для нього є зима і пов'язаний з нею вплив мінливих атмосферних факторів. Високоякісні штукатурки й фасадні фарби забезпечують захист від цих загроз. Проте через кілька сезонів варто перевірити стан фасаду – огляд і можливий ремонт найкраще проводити після зимового періоду.

Фасад – це вбрання кожного дому. Його зовнішній вигляд значною мірою впливає на сприйняття будинку. Доглянутий фасад додає йому привабливості, а брудний, найкращі роки якого вже позаду, створює негативне враження про мешканців. Сучасні штукатурки і фасадні фарби забезпечують високу міцність та естетичний вигляд фасаду. Проте слід пам'ятати, що він зазнає постійного впливу несприятливих атмосферних факторів, а також різноманітних механічних пошкоджень. Навіть невеличкі тріщини, які виникли після зими, можуть стати початком серйозних проблем. Найкраще відреагувати відразу, скориставшись рішеннями, що забезпечують ефективний захист фасаду на багато років.

Чистий фасад без грибка і плісняви

З плином часу на фасаді можуть відкладатися різноманітні забруднення. Появі плям, слідів від підтікань та нальоту сприяє близькість автострад і промислових підприємств.  Щодо будинків за межами міста, то їхнім джерелом може бути пил з  ґрунтової дороги поблизу або бруд, якщо ділянку навколо будинку ще не впорядковано. Для очищення фасаду можна використовувати мийку високого тиску. Тиск і температуру води підбираємо залежно від ступеня забруднення поверхні. За відсутності потрібного обладнання хорошим рішенням буде скористатися послугами спеціалізованої компанії.

Фасад також необхідно перевірити на наявність біологічного забруднення – грибків і плісняви. Їхньою ознакою є характерний зелений наліт.

 – Щоб ефективно позбутися грибка й плісняви, треба скористатися відповідними препаратами. Проте насамперед за допомогою щітки із жорсткою щетиною або шпателя видаляємо видимі прояви. Далі поверхню змиваємо розпорошеним струменем води під тиском так, щоб не пошкодити фасад.

Виконання цих процедур дозволить зберегти естетику фасаду будинку, однак не вирішить проблему повністю. Після декількох сезонів клопоти з надокучливим брудом чи грибком можуть повернутися. Складно змінити місце розташування будинку, але вихід є – застосування фасадних виробів з високою стійкістю до забруднень та біологічної корозії. Прикладом таких виробів є Фасадна силіконова фарба FOVEO TECH FN 30 і Силіконова штукатурка FOVEO TECH TN 30. Особливо варто використовувати їх, якщо  об'єкти сусідять із зеленими насадженнями, водоймами, місцевостями з підвищеною вологістю, промисловими підприємствами або автострадами.

Тріщини й пошкодження

Вода, проникнувши у щілини, а потім замерзнувши, може зруйнувати навіть скелю. Унаслідок тривалої експлуатації дрібні тріщини, в які безперешкодно потраплятиме вода, можуть з'явитися і на фасаді. Тому після зими варто ретельно перевірити його стан, аби вчасно виявити загрозу. Якщо знайдемо тріщини – необхідна швидка реакція.

– Навіть невеликі тріщини можуть негативно вплинути не лише на зовнішній вигляд, а й на міцність фасаду. Для усунення незначних дефектів можна скористатися клеєм для мінеральної вати чи пінополістиролу. Тріщини потрібно розширити і поглибити, ретельно очистити і заповнити розчином. Якщо будинок утеплено, іноді доводиться мати справу з механічним пошкодженням штукатурки та термоізоляційного матеріалу, наприклад, від удару автомобілем під час паркування. Тоді треба видалити пошкоджений фрагмент і ретельно очистити утворену щілину, при цьому розчищаючи армовану сітку навколо ділянки, яку хочемо замінити. Наступний крок – ґрунтуємо основу, обрізаємо до потрібних розмірів термоізоляційний матеріал і приклеюємо його за допомогою відповідного клею. Після нанесення розчину занурюємо в нього армовану сітку, накладаючи її так, щоб вона заходила на попередню, і вирівнюємо поверхню. Наступні етапи – ґрунтування, нанесення штукатурки і фарбування. Пам'ятаймо, що зазначені роботи слід виконувати за температури повітря, не нижчої ніж +5°C, за відсутності атмосферних опадів.

За роки експлуатації фасад може потребувати комплексної реновації – нанесення нового шару штукатурки і фарби. З такими роботами слід зачекати до настання весни, а їхнє виконання довірити команді професіоналів. Хорошим рішенням буде вибір сучасних виробів, що забезпечують високу стійкість до впливу атмосферних факторів, забруднення, деформування, а також до розвитку грибків і плісняви. Завдяки їхньому використанню будинок матиме естетичний і довговічний фасад, який легко тримати в чистоті.

Галерея: