Легкий мокрий і легкий сухий – методи утеплення стін

Утеплення зовнішніх стін впливає як на естетику, так і на експлуатаційні характеристики, тому йому присвячують щоразу більше уваги. Тим паче, що й способи виконання робіт можуть бути надзвичайно різними.

Мета одна – утеплення будинку, яке надійно і на тривалий час захистить стіни. Шляхів досягнення мети – два. Це легкий мокрий і легкий сухий методи. Що саме вони означають? Чим відрізняються? Коли застосовувати перший? А коли другий?

Легка мокра технологія. Переваги й недоліки

Найпоширеніший спосіб обробки стін будівель. У галузі для його опису використовують й інші позначення: ETICS (це абревіатура від англійської назви «Зовнішні теплоізоляційні композитні системи»), а раніше – безшовна система утеплення, скорочено БСУ. У чому полягає легка мокра технологія? Коротко кажучи, теплоізоляційний шар (наприклад, пінопласт) приклеюють до стіни (додатково кріплять механічно), після чого на ньому виконують армований шар і наносять штукатурку. Вага теплоізоляції разом зі штукатуркою становить лише 10-30 кг/кв. м, звідси «легка» в назві. «Мокра» – тому що для приготування клею і штукатурки потрібна вода. Звучить просто, але насправді вимагає не лише знань, а й дотримання рекомендацій виробника.

Які переваги цього методу? Передусім легкість в отриманні хороших теплових параметрів, особливо з технологією двошарової або багатошарової стіни, невелика товщина, а також великий вибір зовнішніх штукатурок (мінеральні, акрилові, силіконові та змішані). Недоліки? Ціна, більша чутливість до механічних ушкоджень та залежність робіт від погодних умов: не можна виконувати під час і відразу після дощу або за відносної вологості повітря вищій ніж 80%.

Не менш важливим є виконання фасаду із застосуванням виробів (клеїв, ґрунтовок, штукатурок і фарб) тієї ж системи, на практиці – від одного виробника. Інакше вони можуть погано поєднуватися між собою.

Легка суха технологія. Переваги й недоліки

Це професійний термін для облицювання стін, монтування без використання розчину, тобто механічним способом, насухо, зазвичай на дерев'яному або металевому каркасі, прикріпленому до стін будинку. Далі ізоляційний матеріал – пінопласт або мінеральну вату – поміщають між планками каркаса або ж кріплять до стіни за допомогою спеціальних дюбелів.

Фасад зазвичай виготовлено з: дощок, панелей (бакелітових або деревопохідних), арматури (керамічної або бетонної), каменю

Переваги легкого сухого методу? Швидкість і легкість монтажу, а також ремонту пошкоджень. Крім того, охайність і можливість проведення робіт незалежно від пори року і погоди, а також стійкість до забруднень і висока міцність покриття. Недоліки? Менша доступність, а облицювання не завжди можна легко прилаштувати до конструкції будинку.

Галерея: