Щуки на озері Ханьча і відпочинок у Сувальському ландшафтному парку

Риболовля – це нескінченна пригода, яка додає енергії і дозволяє очистити розум. Поєднання її з відпочинком, особливо на лоні мальовничої природи, – це чи не найкращий спосіб провести хоча б кілька днів відпустки. У пошуках місць, які подарують нам рибальські емоції, а водночас запропонують тишу і спокій, обов'язково треба відвідати Сувальський ландшафтний парк і закинути вудку у кришталево чисті води озера Ханьча.

Єднання з природою

Сувальський ландшафтний парк має площу близько 6,5 тисячі гектарів і є найстарішим регіональним ландшафтним парком у Польщі. Його створено 1976 року задля збереження надзвичайно мальовничих й унікальних з усіх поглядів ландшафтів і природних ресурсів, зокрема флори. Чудові довколишні краєвиди – це заслуга льодовика, який пройшов цими землями тисячі років тому, залишивши після себе безліч гір й озер. На території парку протікають дві річки, Шешупа і Чорна Ханьча – дім для багатьох видів звірів і птахів: бобрів, вужів звичайних, лунів очеретяних. Серцем парку є озеро Ханьча – найкрасивіше  і найбагатше на рибу озеро в цій місцевості. Саме воно є метою подорожі рибалок фактично з усієї Польщі, котрі мріють про зустріч з величезною щукою, сигом чи ряпушкою, яких багато в Ханьчі.

Щуки на Ханьчі

Щука – найпоширеніша хижа риба, що трапляється у водах Ханьчі. Її популяція тут розвинена завдяки багатьом факторам: чистій воді, численним місцям нересту і доступності невеликих видів білої риби – плітки і плоскирки. Саме тому щуки з Ханьчі ростуть дуже швидко і відзначаються пристойною вагою. Нерідко в рибальській пресі можна прочитати про черговий рибний рекорд, виловлений у цьому озері. Як професіонали, так і любителі рибного лову можуть бути абсолютно впевнені, що впіймають тут красеня-щупака, адже місць його мешкання (підводні луки, очеретяні зарослі, підводні височини) тут багато, а доступ до плавзасобів, завдяки відмінно налагодженій туристичній інфраструктурі регіону, надзвичайно простий. Зручний моторний човен можна орендувати майже в кожному яхтовому порту або пансіонаті, що має вихід до води. Найкращими методами лову однозначно є спінінг та тролінг, хоча перший зручніший і дарує значно більше емоцій. Північна і західна частини озера, разом із затоками та заростями очерету, – вдале місце, щоб закинути вудочку, а найсміливіші рибалки, які мріють зустріти насправді «солідну» рибу, обов’язково повинні порибалити у східній частині озера, де глибина сягає 20-ти метрів.

Спершу – відпочинок

Виїжджаючи на озеро Ханьча, варто пам’ятати, що це – велетенське озеро, переплисти його навіть на моторному човні з потужним двигуном займе чимало часу. У жодному разі не слід запливати на середину озера на човні, обладнаному лише веслами, тим паче, що погода в цих краях буває примхливою. Впіймати на цьому озері щуку не є чимось надзвичайним, і насправді її не доведеться довго шукати: достатньо лише обпливти довколишню затоку, не віддаляючись далеко від берега, щоб спокійно, в тиші й без зайвих зусиль упіймати рибу своєї мрії.

Галерея: